90 534 590 91 46 -0534 590 9147

Sosyal Medyada Biz}

Isa Brown (Kahverengi) Yumurta Tavuğu

Isa Brown salma tavukçulukta kullanılan ırklar dan biri olup, yumurta rengi kahverengidir. Kahverengi yumurta kalitesini kanıtlamış olan Isa Brown ırkı, maksimum yumurta ağırlığı ve kütlesi ile ön plana çıkmaktadır. Yüksek ve sürekli pik verimi dikkat çeken özellikleridir. Yumurta kabuk kalitesi ve yem tüketiminde gösterdiği düşük tüketim daha çok tercih edilme nedenidir. Üniform koyuluktaki yumurta rengi ve kafes şartları için ideal yapısı Isa Brown ırkını güçlü kılan özellikleri oluşturmaktadır.

Yumurtaya 16/18 haftalık iken yumurtaya girmeye başlar, ancak salma tavukçuluk da yumurtaya giriş 19/20 haftalığı bulabilmektedir. Isa Brown tavuk salma tavukçuluk da 270/300 adet arası yumurta verimi vermektedir. Yıllık ortalama yumurta verimi 275 ile 300 adettir. Günlük yem tüketimleri 100/110 gr dır. Isa Brown ile Lohman Brown tavuklar çok benzerlik göstermektedirler.

ACAR YARKA olarak bizleri tercih ederken dikkatinizi bir konuya çekmek isteriz. Firmamız Isa Brown ırkı civcivler Konya’ da bulunan yarka yetiştirme kümeslerimizde ticari olarak 16-17 haftalık yaşa kadar büyütülmektedir. Sizlere teslim edilecek olan ticari yarkalarımız birebir orijinal olacaktır. Bununla beraber tesislerimizden temin edilecek olan yarkalarımızın tamamına 1.günden 16 haftalık yaşa kadar olan suyuna ve enjeksiyon aşıları veterinerlerimiz denetiminde uygulanmakta, kümes çıkışında dörtlü karma ve tifo aşıları yapılıp, sizlere sağlıklı bir şekilde aşı kartları ile birlikte teslim edilmektedir.

ISA Brown Yarka’dan enaz 100 adet “Sipariş” verdiğinizde sevkiyatını yapabilmekteyiz.  Yarka’larınızı 16-17 Haftalık Kılavuza yakın döneminde iken, tüm aşıları  sitemizde anlattığımız “Aşı Takvimi”ne bağlı kalınarak Veterinerlerimiz tarafından zamanında yapılmış ve sevkiyat esnasında dörtlü karma aşısı ve tifo aşısı da yapılmış olarak kendi sevkiyat araçlarımızla nakliye bedeli almadan kapınıza kadar teslim ediyoruz. Kapıda ödeme yöntemiyle tahsilatını gerçekleştiriyoruz. Nakit ya da Kredi Kartıyla ödeme yapabilirsiniz.

7/24 ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK HİZMETİ VERİYORUZ VETERİNER VE EKİP ARKADAŞLARIMIZ İLE BİRLİKTE

 

Bir önceki yazımız olan Nick Brown (Kahverengi) Yumurta Tavuğu başlıklı makalemizde lohman, gezen tavuk ve acar yarka hakkında bilgiler verilmektedir.

12 Temmuz 2018
1.923 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

WhatsApp WhatsApp Dan İletişime Geçiniz