90 534 590 91 46 -0534 590 9147

Sosyal Medyada Biz}

Amerikan Bronz Hindi Civciv

Ülkemizde hayvansal protein kaynaklarımıza alternatif olabilecek ve endüstri haline gelmiş olan kanatlı yetiştiriciliği içinde tavuk ve özellikle hindi yetiştiriciliği protein açığımızın kapatılmasında önem kazanmıştır. Hindilerin tavuklara göre daha dayanıklı, uzun ömürlü, karkas randımanı ve beslenme değerlerinin yüksek olması, yılbaşı tüketimi, etinin sucuk ve salam gibi ürünlerde dana etine karıştırılarak kullanımı hindi yetiştiriciliğini daha cazip hale getirmektedir.

Ülkemizde son yıllarda, mera yönlü gezginci ırk olan Amerikan Bronz hindi üretimi popüler hale gelmiştir. Orijini A.B.D. olup dünyanın birçok ülkesinde yetiştirilmektedir. Bu ırkın en büyük özelliği geniş göğüslü olmasıdır. Altı ayın sonunda erkekler 11-12 kg. canlı ağırlığa, dişilerse 8-9 kg. canlı ağırlığa ulaşır. Genellikle 28 haftada cinsi olgunluğa ulaşır. Yumurta rengi beyaz olup kahverengi beneklidir. Yumurta verimi 40-70 arasındadır. Ortalama yumurta ağırlığı 85 gr’ dır. Uçma tüyleri beyaz çizgili siyah, kuyruk tüyleri beyaz kenarlı siyahtır.

ACAR YARKA olarak bizleri tercih ederken dikkatinizi bir konuya çekmek isteriz. Firmamız Amerikan Bronz ırkı hindi civcivlerin yumurtalarını yurt dışından getirip kuluçkadan çıkımdan sonra Konya’ da bulunan hindi yetiştirme kümeslerimizde ticari olarak 5 haftalık yaşa kadar büyütülmektedir. Sizlere teslim edilecek olan ticari hindilerimiz birebir orijinal olacaktır. Bununla beraber tesislerimizden temin edilecek olan hindilerimizin tamamına 1.günden 5 haftalık yaşa kadar olan aşıları veterinerlerimiz denetiminde uygulanmakta, sizlere sağlıklı bir şekilde teslim edilmektedir.

Amerikan Bronz Hindi Civciv ‘den enaz 100 adet “Sipariş” verdiğinizde sevkiyatını yapabilmekteyiz.  Yarka’larınızı 16-17 Haftalık Kılavuza yakın döneminde iken, tüm aşıları  sitemizde anlattığımız “Aşı Takvimi”ne bağlı kalınarak Veterinerlerimiz tarafından zamanında yapılmış ve sevkiyat esnasında dörtlü karma aşısı ve tifo aşısı da yapılmış olarak kendi sevkiyat araçlarımızla nakliye bedeli almadan kapınıza kadar teslim ediyoruz. Kapıda ödeme yöntemiyle tahsilatını gerçekleştiriyoruz. Nakit ya da Kredi Kartıyla ödeme yapabilirsiniz.

7/24 ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK HİZMETİ VERİYORUZ VETERİNER VE EKİP ARKADAŞLARIMIZ İLE BİRLİKTE

 

 

Bir önceki yazımız olan Isa Brown (Kahverengi) Yumurta Tavuğu başlıklı makalemizde tavuk, yarka tavuk ve lohman hakkında bilgiler verilmektedir.

12 Temmuz 2018
1.587 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

WhatsApp WhatsApp Dan İletişime Geçiniz