90 534 590 91 46 -0534 590 9147

Sosyal Medyada Biz}

Kümes Kurulumu

Kümes Kurulumu

Anahtar Teslim Kümes

PREFABRİK VE ÇADIR KÜMES

ACAR YARKA olarak firma bünyemizde canlı hayvan yetiştiriciliği ve satışının yanı sıra satın alınan tavukların barındırılması için kümes yapımı konusunda da hizmet vermekteyiz.

Tavukçuluk ve Kümes Ekipmanları, salma tavukçuluk ve doğal tavukçuluk alanında sahip olduğu tecrübe ve deneyimler ile ülkenin her yerine bu hizmeti ulaştırmaktadır. Bu sektörün doğru yatırımcılarla buluşması ve kaliteli şekilde büyümesi amacıyla verdiğimiz bu hizmet ile sektördeki kalite hayli artmaktadır. Bu sektörün meslek grubu haline gelmesinde verdiğimiz katkıyla, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı destekli projeler ve hibeler ile vatandaşlarımızın projelerine destek sunuyoruz. İklim şartlarına ve canlı sağlığına uygun olarak kümes kurulumu kümes ekipmanları ve sistemleriyle Türkiye’nin her yerinden vatandaşlara bu alanda büyük yardım sağlıyoruz. Tavukçuluk sektöründe kaliteyi ve başarıyı elde etmek için mutlaka sistemli şekilde çalışmak gerekmektedir. Bu yüzden tavuk sağlığı ve verimi açısından kullanılacak olan kümeslerin tavuk yaşamına uygun olması lazımdır. Bu yüzden firmamız canlı yaşamı için uygun iklim şartları ve ortamı hazırlayarak en ideal kümesleri size kurup teslim etmektedir. Tavuklarınızın sayısına göre en uygun boyutlarda kümes kurulumu yaparak en verimli şekilde alışmanız için yardım ediyoruz. Kümeslerin uygun boyutlarda inşa edilerek tavukları daha rahat yaşaması bu iş için en önemli noktalardan biridir. Rahat yaşayan bir tavuk, size daha fazla verim sağlayacaktır. Tavuk kümeslerini sizler için kurarken iklim şartlarına da büyük önem veriyoruz. İklim ve hava koşullarından tavukları korumak için gerekli sistemleri kullandığımız kümesler ile tavuklarınızı soğuktan koruyacaksınız. Soğuk havaya maruz kalan tavuklar daha hızlı şekilde hastalanacaktır. Bu hastalık tavuklar arasında hızla yayılabildiği için, hava şartlarına dikkat edilmesi son derece önem arz etmektedir.

Gıda, Hayvan ve Tarım Bakanlığının hibe ve destekleri için gerekli mevzuata uygun olarak kurduğumuz kümesler, iklim şartları göz önüne alınarak ve tüm yasal izinler alınarak profesyonel şekilde kurulmaktadır. Tüm ekipmanlarıyla beraber kurulumunu gerçekleştirdiğimiz kümesler ile organik şekilde yumurta üretimi yapabileceksiniz. Tavuk sağlığına ve yaşamı için en ideal ortam beton zemin üzerine kurulan kümeslerdir. Bu yüzden kümes kurulumu işlemlerimiz tamamen bu durum göze alınarak, yırtıcı hayvanların girmesine engellemek amacıyla beton veya parke taş üzerinde yapılmaktadır. Otomatik veya manuel olarak hazırladığımız sistemler ile tavuklarınızın bakımını oldukça kolay ve gerektiği şekilde yapabileceksiniz.

Firmamız prensip olarak 500 ve üzeri tavuk kapasiteli kümesler için kurulum yapmaktadır. Kümes kurulumu işlemlerinde kümesle beraber helezon yemlik, nipel suluk, su basınç regülatörü, saç folluk, fan ve yeterli kapasitede su deposunu da kurmaktadır. Tavuk kümesleri için gerekli olan tüneklik ve aydınlatma sistemleri ve otomasyon için gerekli pano kurulumu da kümeslerinizle beraber hazır ve kullanılabilir hale getirilmektedir. İşinde uzman ve profesyonel ekibimiz ile çok kısa ve söz verdiğimiz sürede kümeslerinizi hazırlayarak anahtar teslim şekilde size bırakıyoruz.

Referanslarımız ile Türkiye’nin her yerine götürdüğümüz hizmetlerimiz sayesinde bu sektörde önde gelen ve tanınan en kaliteli firmalardan biriyiz. Yapmış olduğumuz tavuk kümes kurulumu dışında, yarka ve ataks tavuk satışlarımızla da en verimli şekilde tavukçuluk sektöründen faydalanmanıza destek oluyoruz. Sektör tanıtımında örnek gösterilen firmamız ile tavukçuluk sektörüne atılmak isteyen tüm bireylerin projelerine en kaliteli desteği sunuyoruz.

Çadır kümesler, maliyet bakımından daha düşük olması gerekçesiyle tavukçuluk sektörüne yeni dahil olan kişilerin sıklıkla tercih ettiği kümes tipidir.

Kümeslerimiz 4 katmadan oluşmakta ve izolosyan malzemesi olarak 10 cm’ lik izocam kullanılmaktadır. Buna rağmen özellikle iklim koşulları ortalamanın üzerinde soğuk ve sıcak olan bölgelerde ısıtma ve soğutma bakımından sorun olabilmektedir. Ayrıca bu tip kümesler resmi kurumlar tarafından biyogüvenlik açısından uygunluk göstermemesi sebebiyle kabul görmemektedir.

Danışmalık hizmetinin tarafımızdan yapıldığı kontrollü bir yetiştiricilikte bu sorunlar minimuma indirilebilmektedir.

Prefabrik Kümesler, güvenilir, dayanıklı, izolasyonu kuvvetli ve resmi kurumlar tarafından onay gören kümes tipleridir. Firmamız tarafından belirlenen standartlar doğrultusunda çelik konstrüksiyon yapının çatısı ve yan duvarları 4 cm’ lik sandwich panel malzemeden yapılmaktadır. Bölgenin iklim koşulu ve kar yoğunluğu göz önüne alınarak  kullanılan malzemeler  hesaplanarak yapılmaktadır    Özellikle iklim koşullarının ortalamanın üzerinde veya altında sıcak yahut soğuk olan bölgelerde bizler tarafından önerilmektedir.

Kümes maliyeti yüksek olmasına rağmen üretim döneminde özellikle ısı kaybını yüksek oranda düşürmekte ve böylelikle harici masrafları minimuma indirmektedir.

KÜMES EKİPMANLARI

Kümes Ekipmanları kümes hayvanlarınızın sağlığı ve verimlilik için büyük önem kazanmaktadır. Kümesler de doğası gereği yoğun bir şekilde bakteri oluşumu gerçekleşmektedir ve bu bakteriler hayvanlarınız için büyük tehlike oluşturmaktadır. Gerekli ekipmanları bulundurarak bu tehlikeyi minimum seviyede tutmak ve hayvanlarımızdan maksimum verimlilik elde etmek biz yetiştiricilerinin elinde.

Bir kümeste olması gerekenler taban için ızgara ve hayvanlar için suluklar, yemlikler sanılsa da aslında bir kümesten en yüksek verimi alabilmek için havalandırma sistemleri, ısıtma sistemleri, aydınlatma sistemleri, civciv kafesleri ve ekipmanları da bir kümes için mutlaka gerek duyulan ekipmanlardır. Kümes Ekipmanlarının seçiminin doğru yapılması da büyük önem kazanmaktadır.

Taban ızgarası hayvanlarımızın tabandaki dışkılı zeminden uzak tutabilmek için çok önemli ve mutlaka bulundurulması gereken bir ekipmandır.

Suluk hayvanlarımızın su ihtiyacını karşılamak için kullandığımız temel ekipmanlardandır. Kümesimizin ihtiyacına göre en verimliği suluğu kullanmalıyız. Yetişkin ve civciv suluklarının ayrı tutulması göz ardı edilmemelidir.

Yemlik kümesiminiz ihtiyacına göre klasik yemlik kullanabileceğimiz gibi gelişmiş kanal yemleme ve serpme yemleme sistemleri de kullanılabilir.

Havalandırma Sistemleri;  hayvanlar için temiz hava mutlaka sağlanmalıdır. Kümes içi havanın temiz tutulabilmesi için hava sirkülasyonunu sağlayabilmek çok önemlidir.  Hava sirkülasyonu ayrıca tabandaki dışkının daha hızlı kuruması açısından da etkili olmaktadır.

Isıtma sistemleri; soğuk havalarda kümes içi sıcaklığının belirli bir seviye de tutulması verimlilik adına önemli bir unsurdur. Bunu katı yakıtlı, elektrikli veya gazlı ısıtma sistemlerinden kümesinize uygun olanı seçerek sağlayabilirsiniz.

Aydınlatma Sistemleri; kümes içi kullanılacak aydınlatmada ışığın şiddeti, aydınlatma süresi, ışık rengi ve ışığın çeşidi hayvanlarınız veriminde çok etkili olmaktadır.

Civciv kafesleri ve ekipmanları; civcivlerin yetişkinler tarafından zarar görmesini engellemek için mutlaka bulundurulması gerekmektedir.

Tüm Türkiye geneli anahtar teslim kümes kurulumları ile birlikte kümes ekipmanları satışı da yapmaktayız. Kanatlı sektöründe profesyonelliğe adım olarak otomasyonlu sistem benimsenmiştir. Ülkemizdeki salma ve doğal tavukçuluğun öncülüğünü üstlenmiş firmamız siz değerli müşterilerimizin kümeslerine uygun ekipmanları kurmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Manuel Ekipmanlarımız başlıklı makalemizde gezen tavuk, acar yarka ve konya yarka hakkında bilgiler verilmektedir.

13 Temmuz 2018
1.173 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

WhatsApp WhatsApp Dan İletişime Geçiniz