90 534 590 91 46 -0534 590 9147

Sosyal Medyada Biz}

Ligorin (Beyaz) Yumurta Tavuğu

Ligorin tavukları,  dünya üzerindeki en ünlü tavuklardan bir tanesi olup, ülkemiz de de endüstriyel tavukçulukta en çok tercih edilen ve beslenen tavuk ırklarından bir tanesidir. Ligorin cinsi tavukların verimli bir yumurta tavuğu olmasından ziyade en önemli özelliği çok az yem yiyerek çok miktarda yumurta vermesidir. Bu sebeple bu tavuğu tanıtırken “ Az yem yiyen, çok yumurtlayan tavuk” terimi kullanılmaktadır.

Ligorin tavukları henüz 3,5 ila 4 aylıkken yumurtlamaya başlarlar. Ligorin tavuklarının yumurtaları 65-70 gram aralığındadır. Ligorin tavuklarının ortalama yem tüketimi ise aşağı yukarı 90 gram civarındadır. Yani tükettiği yemin ağırlığına yakın ağırlıkta yumurta verebilmektedir diyebiliriz.

Ligorin ırkı tavuklar içinde en iyi olarak adlandırılan tavuklar beyaz renkli tavuklardır. Çünkü bu tavukların yumurta verimleri oldukça yüksektir. Bir yılda yaklaşık olarak 300’e yakın yumurta verimine kadar çıkabilmektedirler. Ligorin tavukları gezmeyi seven tavuklar olup, kırsal bölgelerde kendi yiyeceğini bulunduğu bölgede arayarak bulurlar.

ACAR YARKA olarak bizleri tercih ederken dikkatinizi bir konuya çekmek isteriz. Firmamızda Ligorin ırkı civcivler Konya’ da bulunan yarka yetiştirme kümeslerimizde ticari olarak 16-17 haftalık yaşa kadar büyütülmektedir. Sizlere teslim edilecek olan ticari yarkalarımız birebir orijinal olacaktır. Bununla beraber tesislerimizden temin edilecek olan yarkalarımızın tamamına 1.günden 16 haftalık yaşa kadar olan suyuna ve enjeksiyon aşıları veterinerlerimiz denetiminde uygulanmakta, kümes çıkışında dörtlü karma ve tifo aşıları yapılıp, sizlere sağlıklı bir şekilde aşı kartları ile birlikte teslim edilmektedir.

Ligorin Yarka’dan enaz 100 adet “Sipariş” verdiğinizde sevkiyatını yapabilmekteyiz. Yarka’larınızı 16-17 Haftalık Kılavuza yakın döneminde iken, tüm aşıları  sitemizde anlattığımız “Aşı Takvimi”ne bağlı kalınarak Veterinerlerimiz tarafından zamanında yapılmış ve sevkiyat esnasında dörtlü karma aşısı ve tifo aşısı da yapılmış olarak kendi sevkiyat araçlarımızla nakliye bedeli almadan kapınıza kadar teslim ediyoruz. Kapıda ödeme yöntemiyle tahsilatını gerçekleştiriyoruz. Nakit ya da Kredi Kartıyla ödeme yapabilirsiniz.

7/24 ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK HİZMETİ VERİYORUZ VETERİNER VE EKİP ARKADAŞLARIMIZ İLE BİRLİKTE

Bir önceki yazımız olan Sussex Yumurta Tavuğu başlıklı makalemizde tavuk, lohman ve ataks hakkında bilgiler verilmektedir.

12 Temmuz 2018
3.249 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

WhatsApp WhatsApp Dan İletişime Geçiniz