90 534 590 91 46 -0534 590 9147

Sosyal Medyada Biz}

Tavuk Yumurta Yemi Faydaları

Tavuk Yumurta Yemi Faydaları

Gelişen dünya ve teknoloji tavukçuluk endüstrisini de değişimin içine katmıştır. Öyle ki, birçok insanın severek tükettiği tavuğun, yetiştirilme sürecinde tavuk yumurta yemi takviyesi alması lezzeti ve verimi açısından oldukça önemlidir.  Peki, tavuk yumurta yeminin avantajları nelerdir?

Yumurtlama sürecinde tavuk bünyesinin bitkin düşmesi verimsizliğe sebep olmaktadır. Bu tarz durumlarda kaybedilen kuvvet ve enerji kaybına önlem amacı ile tavuk yumurta yemleri kullanılır. Yiyeceklerden alınan birçok vitamini bir arada bulunduran tavuk yumurta yemleri, zaman ve maliyet tasarrufu sağlayan tavuk besinidir. İhtiyaca göre çeşitlilik gösteren tavuk yemleri, içerdiği protein, aminoasit, kalsiyum ve fosfor gibi vitaminler ile tavuk için gerekli olan vitamin ve mineral ihtiyacını karşılamaktadır. Tavuk yumurta yemleri içerdiği linoleik asit sayesinde iri yumurta oluşumuna engel olmak ile birlikte, iri yumurta oluşumu esnasında meydana gelen sağlık problemlerinin de önüne geçmiş olur. Tavukların besin ihtiyacını karşılayan bu yemler, aynı zamanda kaliteli verimli yumurta oluşumuna da destek verir. Tavuk yumurta yemleri içerdiği protein ve minareler sayesinde yumurta oluşum sürecine katkıda bulunmaktadır. Tavuk bünyesi ve sağlığı açısından hiçbir yan etki göstermeyen tavuk yumurta yemleri, içeriğinde herhangi bir antibiyotik ya da antioksidal etki içermemesi ile tavuk bünyesine herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Sağlıklı beslenen tavukların olduğundan çok daha verim gösterdiği göz önünde bulundurulduğunda, tavuk yumurta yemleri tavukçuluk konusunda vazgeçilmezler arasında baş sıralarda yerini almaktadır.

Sağlıklı bir gelecek için sağlıklı tavuk ve yumurta tüketimi gerekmektedir. Sağlıklı, kaliteli ve lezzetli tavuk ve yumurta oluşumu için içerdiği sayısız hayvansal vitamin ve minerallerden dolayı verimi arttıran doğa dostu tavuk yumurta yemleri kullanılması en doğru tercih olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Sistemli Kümeslerde Verim Daha Yüksek başlıklı makalemizde tavuk, tavuk satışı ve lohman hakkında bilgiler verilmektedir.

12 Temmuz 2018
2.003 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

WhatsApp WhatsApp Dan İletişime Geçiniz